Čerstvo pražená kvalitná káva

…je slovné spojenie, ktoré presne vystihuje cieľ, o ktorý sa usilujeme našou prácou.

Brazil Santos No.01

100 % arabika

Brazil Santos je tradičná brazílska káva spracovaná suchou metódou, čo znamená, že kávové zrnká boli sušené vo vnútri ovocia a až potom vylúpané.

Chuť: Oriešky, kakao

Ethiopia Sidamo No.02

100 % arabika

Pravý kávový originál s výraznou oslnivou vôňou plnej exotiky zaujme svojím zamatovým telom a výraznými ovocnými tónmi. Zamatová dochuť je dlhá, rafinovaná a korenistá.

Chuť: Kôstkové ovocie, jazmín, čokoláda, korenie

Brazil Yellow Bourbon No.03

100 % arabika

Sladká odroda, klimatické podmienky a špecifický spôsob spracovania vytvára jasnú šálku kávy s čistým a vyváženým telom sladkej krémovej chuti.

Chuť: Oriešky, čierny čaj, citrus

Colombia Excelso No.04

100 % arabika

Kolumbia je v poradí 3. najväčším svetovým producentom kávy (údaje Medzinárodnej kávovej organizácie (International Coffee Organization) z januára 2022) a má prvenstvo v produkcii pranej arabiky (spracovanej mokrou metódou).

Chuť: Oriešky, kakao, kôstkové ovocie, lesné ovocie

Cuba Serrano No.05

100 % arabika

Serrano v porovnaní s karibskými kávami rastie relatívne nízko, v nadmorskej výške cca 1000 m. Táto káva má čistý chuťový profil a mokré spracovanie jej prináša bohatú a jemnú arómu s trochou medového nádychu.

Chuť: Med, tabak, čokoláda

Costa Rica Tarrazú No.06

100 % arabika

Kostarika produkuje kávu známu ako „classic cup“. Chuť je príjemne jemná s ovocnou aciditou a s jemnými čokoládovými tónmi. 

Chuť: Čokoláda, oriešky, kôstkové ovocie

India Monsooned No.07

100 % arabika

Základom tejto kávy sú indické kávové AA zrná z Karnataky v okrese Chikmagalur, jedného z najtradičnejších kávových regiónov Indie. AA alebo 18/19 je veľkostný údaj, ktorý popisuje priemer otvoru na site pri triedení kávy.

Chuť: Korenie, drevo

Indonesia Java No.08

100 % arabika

Kávová farma JAMPIT sa nachádza v oblasti sopiek a zelených lesov v nadmorskej výške 1100 – 1600 m n. m. Zber prebieha v období od mája do septembra.

Chuť: Čokoláda, mandle

China Yunnan

100 % arabika

Väčšina kávy dopestovanej v Číne pochádza z provincie Yunnan, ktorá sa rozprestiera v západnej časti Číny. Yunnan je krásna časť sveta, ktorá ponúka veľa príležitostí dopestovať jedinečné kávy s robustnou a dynamickou chuťou.

Chuť: Jemná ovocná acidita, sladká lahodná chuť s dlhou dochuťou, v aróme dominujú kvety a ryžové víno

Brazil Barrique

100 % arabika

Sladká odroda, klimatické podmienky a špecifický spôsob spracovania vytvára jasnú šálku kávy s čistým a vyváženým telom sladkej krémovej chuti.

Chuť: Whisky, čokoláda

Espresso

100 % arabika

Naša prvá zmes 100 % arabiky predávaná pod značkou DOBRAKAVA. Je výnimočná zastúpením všetkých základných druhov spracovania kávy (natural, honey, washed).  Upražená s príjemnou strednou aciditou, v chuti cítiť oriešky, citrus, čokoládu a tabak. Určená pre prípravu espressa na profesionálnych i domácich kávovaroch.

Chuť: Oriešky, citrus, čokoláda, tabak

Ak si prajete objednať kávu, kontaktujte nás na nižšie uvedenom telefónnom čísle

Alebo nás navštívte v našom servisnom centre, kde vám pripravíme čerstvú kávu priamo na mieste.